Najlepsze kredyty „Mieszkanie dla młodych” – lipiec 2017

Opublikowano: 25-07-2017

Wróć do spisu artykułówŚrodki na dopłaty w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” przygotowane na 2017 r. skończyły się już w lutym. Nowelizacja ustawy umożliwi jednak wypłacenie jeszcze w tym roku dofinansowania w kwocie ok. 60 mln zł. Sprawdziliśmy, jakie warunki banki proponują kredytobiorcom.

20 lipca prezydent podpisał nowelizację ustawy, która reguluje zasady działania programu „Mieszkanie dla młodych”. Do tej pory Bank Gospodarstwa Krajowego miał obowiązek wstrzymania przyjmowania wniosków, gdy suma dofinansowania w napływających do instytucji dokumentach osiągnie 95 proc. limitu w danym roku i 50 proc. limitu dla kolejnego roku. Część wniosków składanych przez klientów była jednak później wycofywana lub odrzucana, a zarezerwowane już środki nie były wykorzystywane.

 
W sierpniu kredytobiorcy będą mieli jeszcze okazję sięgnąć po środki z programu "Mieszkanie dla młodych"
 

Nowe prawo umożliwi sięgnięcie po niewykorzystane pieniądze. W sierpniu ma zostać uwolniona dodatkowa pula ok. 60 mln zł na dopłaty „Mieszkanie dla młodych”. Kredytobiorcy, którzy kupują lokal w tym roku, będą zatem mieli szansę na dofinansowanie, chociaż zapewne dodatkowe środki wyczerpią się bardzo szybko.

Kredyt na mieszkanie pod miastem

W lipcowej edycji rankingu kredytów hipotecznych z dopłatą sprawdziliśmy oferty dla kredytobiorców kupujących 75-metrowe mieszkanie na rynku pierwotnym. Lokal mieści się w gminie sąsiadującej z Wrocławiem i kosztuje 345 tys. zł. Profilowi kredytobiorcy to 27-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Klienci nie mają obecnie żadnych zobowiązań kredytowych. Łączne dochody gospodarstwa domowego wynoszą 6900 zł netto.

Najlepsze kredyty MdM więcej...Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem